13.5 C
Lazdijai
2025 / 04 / 24

Audrų sukeltos žalos vasarą siekia milijonines sumas: kaip apsaugoti savo turtą?

Ar jau skaitėte?

„Lietuvos draudimo“ žalų išmokų duomenys rodo, kad vasaros metu padidėja tikimybė sulaukti didelių audrų ar kitokių gamtos stichijų, kurios padaro didelės žalos žmonių turtui. Bendrovės ekspertai pažymi, kad galimoms audroms svarbu pasiruošti, ir dalijasi patarimais, padėsiančiais namų savininkams ir vairuotojams apsaugoti savo turtą bei sumažinti galimus nuostolius.

- Reklama -

Vasarą žalų dėl gamtos stichijų padaugėja

Praėjusiais metais „Lietuvos draudimas“ nukentėjusiems klientams išmokėjo daugiau kaip 4 mln. eurų už turtui ir transporto priemonėms padarytą žalą. Didžiausia užfiksuota išmoka siekė net 52,5 tūkstančius eurų.

Iliustracinė nuotrauka.

Be to, birželio ir liepos mėnesiais buvo užfiksuotas didelis žalų skaičiaus augimas – per šį laikotarpį bendrovė išmokėjo daugiau nei 1 milijoną eurų. Labiausiai nuo gamtos reiškinių sukeltų žalų nukentėjo Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono, Kauno miesto ir Kauno rajono bei Klaipėdos rajono savivaldybės gyventojai.

„Žalų skaičiaus augimas vasarą yra tiesiogiai susijęs su dažnesnėmis audromis ir nepalankiomis oro sąlygomis. Labai svarbu, kad namų savininkai suprastų su gamtos stichijomis susijusią riziką ir imtųsi aktyvių veiksmų savo turtui apsaugoti“, – teigia „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento vadovas Artūras Juodeikis.

Pasiruošimas audrai padės apsaugoti turtą

Draudimo ekspertas pataria, kad ruošiantis galimoms audroms būtina reguliariai atlikti nekilnojamojo turto patikrinimus. Tokiu būdu galima laiku nustatyti ir ištaisyti silpnąsias vietas, tai yra, pritaisyti atsilaisvinusias čerpes ir kitą stogo dangą, sutvirtinti tvoras, apžiūrėti lauko vartų būklę, pritvirtinti lauko daiktus, kurie audros metu gali tapti ypač pavojingi.

Vairuotojams patariama sekti orų naujienas ir atsižvelgti į visus įspėjimus ar patarimus. Jei artėja audra, reikia apsvarstyti galimybę atidėti kelionės planus arba susirasti saugią vietą ir palaukti, kol oras pagerės.

- Reklama -

„Jei įmanoma, pastatykite savo transporto priemonę saugioje ir apsaugotoje vietoje, pavyzdžiui, garaže ar dengtoje stovėjimo aikštelėje. Jei pastogės nėra, statykite automobilį atokiau nuo medžių, elektros linijų ir kitų statinių, kurie gali nukristi arba padaryti žalos dėl stipraus vėjo“, – patarimais dalinasi A. Juodeikis.

Vairuotojams jis taip pat pataria reguliariai apžiūrėti savo transporto priemonę, patikrinti, ar tvarkingos padangos, ar tinkamai veikia stabdžiai, priekinio stiklo valytuvai ir žibintai, bei pasirūpinti, kad degalų bakas būtų pripildytas, kad ekstremalių situacijų metu nepritrūktų degalų.

„Esant nepalankioms oro sąlygoms, vairuokite atsargiai ir pritaikykite greitį prie kelio sąlygų. Padidinkite važiavimo atstumą, kad galėtumėte saugiai sustoti. Venkite vietovių, kuriose gali kilti potvynis, ir atkreipkite dėmesį į galimus pavojus, pavyzdžiui, ant kelio nukritusias šakas ar šiukšles.

Venkite didelės rizikos vietovių, kuriose gali kilti staigūs potvyniai, žemai esančių regionų arba pakrančių teritorijų audros bangų metu. Niekada nerizikuokite, klausykite vietos valdžios institucijų ir, jei reikia, laikykitės nurodymų evakuotis, kad užtikrintumėte savo saugumą“, – sako draudimo ekspertas.

Patyrusiems žalą gyventojams „Lietuvos draudimo“ ekspertas pataria pirmiausia kviesti avarines tarnybas ir, jei yra galimybė – stengtis mažinti nuostolį. Patyrus žalą, reikia nufotografuoti sugadinimus ir kreiptis į savo draudimo bendrovę. Registruoti įvykius „Lietuvos draudimo“ klientai gali naudodamiesi savitarnos svetaine „SavasLD“.

Saulius Abraškevičius
AB „Lietuvos draudimas“ komunikacijos vadovas

TOP naujienos

Devynis kartus pamatuok, o dešimtą – kirpk, arba kodėl norėdamas paramos turi būti akylas

Su naujuoju programavimo laikotarpiu ateina daug naujovių. Keisis tiesioginių išmokų struktūra, kuri bus konstruojama pagal „žaliąją architektūrą“ ir sudarys galimybę išmokų gavėjams savanoriškai prisiimti...

Prabangių batų ir rūbų užsigeidusiam vyriškiui teismo griežta bausmė

Šiandien Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmuose paskelbtas nuosprendis baudžiamojoje byloje, kurioje V. M. pripažintas kaltu įvykdęs dvi vagystes iš prabangių parduotuvių. Byloje nustatyta, kad...

Šiemet stojant į aukštąsias mokyklas minimalūs konkursiniai balai išlieka tokie pat kaip pernai

Šiemet stosiantiesiems į aukštąsias mokyklas priėmimo kartelė nesikeičia: kaip ir ankstesniais metais, norint pretenduoti į valstybės finansuojamą vietą universitetuose reikia būti surinkus bent 5,4,...

Lietuvių meilė avokadui neblėsta: kaip išsirinkti tinkamą?

Avokadai žinomi ir vertinami jau kelis tūkstančius metų. Iš Meksikos kilęs vaisius yra itin populiarus ir šiandien. Įvairios patiekalų variacijos leidžia pasigaminti sveikus ir...

Karantino smūgis verslui: ekspertų patarimai, kas gali pagelbėti sunkiu periodu

Statistika rodo, kad 2020 metų gruodį dėl sugriežtinto karantino beveik trečdalis verslo savininkų Lietuvoje susidūrė su veiklos apribojimais. Daugiausia nesklandumų patyrė paslaugų bei prekybos...

Ilgą laiką „bėga“ nosis? Vaistininkė įvardija dažniausias mūsų klaidas gydantis slogą

Sloga – iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip paprastas peršalimo simptomas. Visgi jis gali greitai apsunkinti kasdienę mūsų rutiną. „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė pastebi,...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS