7.8 C
Lazdijai
2024 / 03 / 29

Sveikesnio gyvenimo receptai: kuo pakeisti gaminius su glitimu? 

Ar jau skaitėte?

Glitimo netoleravimas – problema, kuri gali varginti ir nuo gimimo, ir atsirasti bėgant metams, tačiau dalis žmonių produktų su glitimu atsisako dėl noro valgyti sveikiau. Tokios tendencijos keičia ir parduotuvėse esantį asortimentą: jų lentynose atsiranda vis daugiau produktų, kuriuose yra visai nedaug arba išvis nėra glitimo. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad atsižvelgiant į vartotojų poreikius šiuo metu siūloma ne tik beglitimių duonos gaminių ar makaronų, bet ir įvairiausių desertų bei kitų produktų.

- Reklama -

„Anksčiau žmonės, negalintys valgyti tam tikrų produktų, nes po valgio apima nemalonūs pojūčiai, turėjo gana ribotą pasirinkimą, tačiau dabar produktų be glitimo, be laktozės ir becukrių gaminių pasiūla yra tikrai gausi. Tačiau dėl išaugusio pirkėjų poreikio nuolat atidžiai peržiūrime šių produktų asortimentą, stengiamės, kad alternatyvų ieškantys vartotojai rastų kuo daugiau ir kuo įvairesnių savo mitybos racionui pritaikytų produktų“, – teigia V. Budrienė.

Glitimas – ir sūryje 

Nors paprastai atrodo, kad glitimo rasime tik duonos gaminiuose ar kituose miltiniuose produktuose, jo pėdsakų aptinkama ir iš pažiūros netikėčiausiuose produktuose.

„Glitimas yra baltymų mišinys, randamas kviečiuose, rugiuose, miežiuose ir su jais susijusiuose grūduose ar grūdų mišiniuose, todėl glitimo tikrai rasime duonoje, makaronuose, įvairiausiuose sausainiuose ir kituose iš miltų pagamintuose produktuose. Tačiau glitimo galima aptikti ir pačiuose netikėčiausiuose produktuose: mėlynajame sūryje, sultinio kubeliuose, sojų padaže, netgi vitaminuose“, – pasakoja Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė. 

 V. Juodkazienė pabrėžia, kad žmonėms, kurie glitimo netoleruoja, tokių produktų vartojimas gali sukelti nemalonius pojūčius: pilvo pūtimą, pykinimą, pilvo ar galvos skausmą ir dar daugelį kitų simptomų, todėl norint to išvengti – būtina atidžiai skaityti produktų etiketes.

- Reklama -
Taip pat skaitykite:  Mokyklinuko užkandžių dėžutė - kokie užkandžiai ir pasotins, ir suteiks energijos?

Alternatyvų gausa

Šiuo metu atsiranda ir tokių vartotojų, kurie vadovaudamiesi sveiko gyvenimo tendencijomis, net ir jį toleruodami, glitimo sąmoningai naudoja mažiau, o mėgstamiems produktams su glitimu pakeisti ieško alternatyvų. 

„Visavertei mitybai dabar galima rasti ir daugybę produktų, kuriuose nėra glitimo: šiuo metu į beglitimę pakeisti galime ir visų pamėgtą duoną, ir makaronus, ir netgi mėgstamus saldumynus. Pavyzdžiui, duonos, kurios neturi glitimo, dažniausiai gaminamos iš įvairių sėklų, makaronams pagaminti naudojami avinžirnių, grikių miltai. Todėl apsiperkant siūlau perskaityti produktų etiketes, nes ant jų dažnai būna žymimas užrašas „Be glitimo“, – pasakoja V. Juodkazienė. 

Jos teigimu, didelį pasirinkimą šiuo metu galima rasti ir desertų, kurie neturi šios medžiagos: dažniausiai tokie gaminiai yra kepami iš kokosų ar migdolų miltų. Parduotuvių lentynose yra ir sausainių, netgi tortų, kuriuose nėra nei glitimo, nei laktozės, taip pat ir tokių, kuriuos pagaminti buvo naudojama mažai cukraus. 

„Maisto tendencijos rodo, kad žmonės yra linkę daugiau dėmesio kreipti į sveikesnę mitybą, skaityti produktų sudėtį ir pirmenybę teikti pasirinkimams, kuriuose nėra glitimo. Gyventojai yra linkę išbandyti produktus – tai padeda atrasti ir naujų skonių. Pavyzdžiui, į mėgstamus varškėčius vietoj gausaus šaukšto kvietinių, dėti šaukštą kokosų miltų“, – teigia maisto ekspertė.

Raciono paįvairinimui V. Juodkazienė siūlo paprastai paruošiamo ir gardų makaronų be glitimo su grybais receptą. 

Makaronai be glitimo su grybais ir parmezanu

Jums reikės:

  • Mėgstamos rūšies beglitimių makaronų
  • Gabalėlio sviesto
  • Šlakelio aliejaus
  • Svogūno
  • Kelių skiltelių česnako
  • Saujos pievagrybių
  • Pusės stiklinės grietinėlės 
  • Parmezano sūrio
  • Žiupsnelio druskos ir šviežiai maltų pipirų
  • Saujelės petražolių

Gaminimas: 

Makaronus išvirkite pagal instrukciją ant pakelio. Tuomet didelėje keptuvėje ištirpinkite sviestą, įvarvinkite aliejaus ir apkepinkite supjaustytą svogūną ir pasmulkintas česnako skilteles. Tuomet sudėkite supjaustytus grybus ir apkepkite penketą minučių. Galiausiai įmaišykite grietinėlę ir parmezano sūrį. Kai sūris ištirps, makaronus dar kartą pamaišykite. pasūdykite, pagardinkite pipirais. Jeigu mėgstate – patiekite pabarstytus petražolėmis. Skanaus!

Taip pat skaitykite:  Kaip sustiprinti imunitetą prasidedant šaltajam sezonui?

Vaida Budrienė
„Iki“ komunikacijos vadovė

 

TOP naujienos

Horoskopai rugpjūčio 27 dienai

AVINASJei nesiseka tvarkyti savo paties reikalus, pabandykite padėti kitam. Šiandien galite būti prastas darbininkas, bet geras patarėjas. Vartokite daugiau skysčių, atidžiau rinkitės maistą. Audioknyga: SUMAIŠTIS....

Belaukiant švenčių specialistai primena saugaus maisto taisykles

Linkėdami gražių šv. Kalėdų ir Laimingų Naujųjų metų, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai primena, kad šventiniam stalui maistas turi būti paruoštas saugiai,...

Paslaptingasis dirgliosios žarnos sindromas – kaip atpažinti ir kontroliuoti?

Turbūt ne vienam iš mūsų yra tekę susidurti su didesnėmis ar mažesnėmis virškinamojo trakto problemomis, kurias dažnu atveju siejame su netinkamai pasirinktais ar tiesiog...

Ekspertų patarimai: kaip kasant sniegą nepakenkti sveikatai

Sniego nepagailėjusi pastaroji para žmones privertė imti kastuvus ir gerokai padirbėti. Draudikai pastebi, kad nuo sniego nukentėjo automobiliai, pastatai, žmonių sveikata. Iškritus gausiam sniegui...

Šv. Kalėdos be popierinių atvirukų – iššūkis ar galimybė?

Tikriausiai nei vienas iš mūsų nenorime dar labiau teršti gamtą Šv. Kalėdų ir Naujųjų Metų laikotarpiu. Pasirodo, mes tai darome net nenorėdami, kai artimuosius ir draugus sveikiname popieriniais atvirukais, kurie, atlikę vienkartinę funkciją, virsta...

Prisipirkote per daug duonos? Specialistas patarė, kaip išlaikyti ją šviežią ilgiau

Baimindamiesi koronaviruso Lietuvos gyventojai tuština maisto lentynas, ne išimtis – ir duona. Tačiau, priešingai nei kruopų ar makaronų, duonos gaminių galiojimo laikas – itin trumpas, todėl atsargų ilgam neprikaupsite. Kepyklų atstovai skatina atsakingai vartoti...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS