3.5 C
Lazdijai
2024 / 10 / 18

Trys patarimai, kurie padės greičiau sutvarkyti namus

Ar jau skaitėte?

Lietuvoje nuo seno gyvuoja lietuviška tradicija, kad Velykos, didžiausia pavasario šventė, turi ateiti į švarius namus. Todėl šiuo metu parduotuvėse verda tikra švaros mugė – pirkėjai renkasi naujas šluotas ir šepečius, šluostes ir kitas valymo priemones. O kad tvarkymasis neišvargintų, verta prisiminti tris patarimus.

- Reklama -

„Šiandien paprasta išsirinkti kiekvienam paviršiui valyti tinkamiausią efektyvią buitinės chemijos priemonę, o kiekvienam audiniui – geriausią skalbiklį. Mūsų pirkėjų patirtis rodo, kad pavasaris yra palankiausias metas sudaryti ir atnaujinti švaros priemonių rinkinius namuose. Lyginant su kitais mėnesiais, namų švarai ir tvarkai skirtų prekių pardavimai kovą išauga beveik trečdaliu“, – teigia vieno prekybos tinklo komercijos vadovė Vilma Drulienė.

Lietuviška Velykų šventė – tik švariuose namuose

„Švariuose namuose – kiekviena akimirka yra malonesnė, o šventė – dar iškilmingesnė, tarsi pakylėta virš kasdienybės rūpesčių, prakaito ir dulkių“, – sako Klaipėdos etnokultūros centro specialistė Vaida Vičinskienė.

Anot jos, pasibaigus žiemai pagrindinio tvarkymosi metas Lietuvoje nuo seno buvo Didžioji savaitė.

„Mažojoje Lietuvoje darbų įkarštis buvo Didysis ketvirtadienis, dar vadintas žaliuoju, mat namiškiai pasirūpindavo ne tik švara, bet net ir kambarines gėles persodindavo“, – dalijasi V. Vičinskienė.

- Reklama -

Klaipėdos etnokultūros centro specialistė atkreipia dėmesį, kad į namų valymo ir aplinkos tvarkymo darbus įsitraukdavo visi šeimos nariai: keisdavo užuolaidas, valydavo langus, plaudavo visas namų kerteles, šluodavo kiemus, sutvarkydavo gėlių darželius ir smėliu pabarstydavo takelius.

„Prieš pat Velykas šeimininkės taip pat atnaujindavo namų puošmenas – kabindavo naują šiaudinį sodą virš stalo, o šventųjų paveikslų rėmus, lentynėles ar langus padabindavo karpiniais, karpytomis užuolaidėlėmis, meistraudavo ir dabindavo kiaušinyką – Velykų medį“, – pasakoja V. Vičinskienė.

Trys vertingi patarimai

Šiais laikais tvarkymosi darbus atlikti paprasčiau ir lengviau. Skalbimo mašina, indaplovė, dulkių siurblys ir net specialaus pluošto šluostės atspindi technologijų pažangą, kuri palengvina gyvenimą kiekvienai šeimai.

Taip pat komercijos vadovė atkreipia dėmesį, kad švarių namų taisyklės yra senos kaip ir lietuvių tradicija pavasarį kruopščiai susitvarkyti gyvenamąją aplinką. Velykų laukiantiems ir ruošos darbus planuojantiems žmonėms V. Drulienė siūlo prisiminti tris patarimus:

Tinkamas darbų eiliškumas

Norėdami pasirūpinti nepriekaištinga namų švara, iš pradžių pasirūpinkite tvarka. Taigi, pirmiausia sudėkite daiktus į jų vietas. Pakeiskite patalynę ir sukraukite nešvarius drabužius skalbti. Svarbiausia nepulti daryti visko vienu metu – nusistatę darbų eiliškumą ir laiko limitą net tik efektyviau tvarkysitės, bet ir išliksite geros nuotaikos, mažiau pavargsite.

Tvarka lentynose

Įvertinkite turimų atsargų skaičių – produktus iš spintelių sukraukite ant stalo, o spinteles kruopščiai išvalykite. Surūšiuokite turimus produktus į skirtingas kategorijas: prieskoniai, kruopos, arbata, riešutai ir t. t. Skirtingus produktus, sudėkite juos į sandarias permatomas dėžutes. Tai ne tik padės nepasimesti prieskonių ir ingredientų gausoje, bet ir leis efektyviau tvarkytis, o gamindami tiksliai žinosite, kur rasti dėžutę cinamono, kur – indą su grikiais.

Pagalbos rinkinys virtuvėje

Dauguma žmonių sutiks, kad palaikyti švarą virtuvėje – vienas didžiausių iššūkių. Todėl po ranka turint pagrindinių valiklių rinkinį bus lengviau susitvarkyti po gaminimo ir paprasčiau atlikti generalinę virtuvės tvarką. Rinkinį turėtų sudaryti: riebaluotų paviršių valiklis, šveičiamasis orkaičių pienelis, indų ploviklis ar kapsulės, kriauklių ir kitų metalinių paviršių purškiamasis valiklis, kempinėlės ir šluostės.

Ernesta Dapkienė
„Maximos“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė

TOP naujienos

Pacientai pas gydytoją privačiose klinikose patenka greičiau nei valstybinėse

Privačiose gydymo įstaigose gyventojai pas gydytoją patenka greičiau nei per mėnesį, tuo metu valstybinėse – tenka laukti 2–3 ar net daugiau mėnesių, rodo Viešosios...

„Iki“ akcijos bulvėms ir sūriams – metas išradingiems ir skaniems receptams: žymiosios švediškos „Hasselback“ bulvės ir bulvių spurgos su sūriu

Ką pasirinktumėte – gardžiai apskrudusias ir gurmaniškas orkaitėje keptas bulves, kurios gėdos nepadarytų net restoranui? O gal jaukumu apgaubiančias ir tįstančio sūrio įdaru viliojančias...

Lietuviai įsitikinę – moterys turi būti skatinamos kurti verslą gyvybės mokslų sektoriuje

Pirmoji šalyje platforma, skatinanti moterų lyderystę biotechnologijų srityje, „Women in Biotech“ pasiekė finišo tiesiąją. Rugsėjo 29 – spalio 20 dienomis vykęs virtualus renginių ciklas...

Kaip atpažinti širdies nepakankamumą ir prailginti kokybiško gyvenimo trukmę?

Širdies nepakankamumas – klinikinis sindromas, kai pakinta vieno svarbiausių žmogaus organų struktūra ir sutrinka jo funkcija. Tokiais atvejais pablogėja širdies raumens gebėjimas atsipalaiduoti arba...

HOROSKOPAS. Balandžio 23 d., ketvirtadienis

Ketvirtadienio, balandžio 23 d. horoskopas. AVINAS Turite daugybę reikalų, ir gal net galėtumėte juos visus nuveikti vienas. Vis dėlto atminkite, kad gyvenate ne negyvenamoje saloje. Laiku gauta nuoširdi pagalba gerokai paspartintų procesą. JAUTIS Galų gale šmėstelės šviesa tunelio...

Ugniagesiai gelbėtojai: „Per Kalėdas ugnis ilsisi, o per Naujuosius metus – siautėja“

Kūčių vakarą šventinis stalas suburia šeimas, artimuosius ir gimines. Bet kai kurių tarnybų darbuotojai šventes sutinka darbo vietose. Vieni jų – ugniagesiai gelbėtojai. Jie nei minutės nepamiršta, kad bet kada gali prireikti jų pagalbos....

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS