6.2 C
Lazdijai
2024 / 05 / 11

Pamirškite varginantį teksto perrašymą ranka: yra būdas lengvai nukopijuoti tekstą tiesiai iš nuotraukos

Ar jau skaitėte?

Laikai, kai fotografuodavote tekstą, kurį vėliau perrašinėdavote ranka jau praėjo. Naudodamiesi bene kiekvienu naujesnės kartos išmaniuoju telefonu dabar galite lengvai nukopijuoti tekstą tiesiai iš nuotraukos. Ši galimybė praverčia darbe, mokantis, keliaujant, ar tiesiog susirašinėjant su draugais.

- Reklama -

„Tiesiai iš nuotraukos išmaniajame nukopijuotą tekstą galite lengvai įklijuoti į „Google“ paiešką, persiųsti kolegai ar draugui bei išversti į reikiamą kalbą. Tai ypač pravers kelionių metu, pavyzdžiui, prireikus išversti restorano meniu tekstą į lietuvių kalbą. Šia funkcija pasinaudoti itin paprasta ir lengva“, – pranešime žiniasklaidai sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

„Google Nuotraukos“ talpyklos funkcionalumas

„Google Nuotraukos“ (angl. „Google Photos“) – viena patogiausių ir funkcionaliausių nuotraukų saugojimo ir tvarkymo programėlių, prieinama tiek „Android“, tiek „iOS“ vartotojams.

„Atidarykite programėlę savo telefone ir joje pasirinkite nuotrauką, kurioje yra teksto. Tai gali būti ir ekrano nuotrauka (angl. Screenshot), ir realaus objekto, kuriame matomas tekstas, nuotrauka“, – sako M. Vrubliauskas.

Jei tekstas matomas aiškiai ir ryškiai, „Google Nuotraukos“ gali jį iškart aptikti ir pateikti pasiūlymą „Kopijuoti tekstą iš nuotraukos“ (angl. „Copy text from image“). Jei matote šį užrašą savo ekrane – paspauskite ant jo.

Jei tekstas pasirinktoje nuotraukoje nėra toks ryškus ir lengvai perskaitomas, programėlės apatinėje įrankių juostoje pasirinkite „Objektyvo“ (angl. „Lens“) piktogramą. Ši funkcija operatyviai nuskaitys vaizdą ir paryškins aptiktą tekstą, kurį galėsite pasirinkti, pažymėti ir nukopijuoti.

- Reklama -

„Pasirinktas tekstas jau nukopijuotas į jūsų iškarpinę. Dabar jį galite įklijuoti bet kur, kaip ir įprastą tekstą. Beje, šiai funkcijai atlikti galite išbandyti ir „Google Lens“ programėlę, pritaikytą „Android“ išmaniesiems“, – sako „Bitės Profas“.

Alternatyva „iPhone“ ir „Samsung“ savininkams

Jei naudojatės „iPhone“ telefonu, palaikančiu „iOS 16“ operacinę sistemą, tačiau nesinaudojate „Google Nuotraukos“ talpykla, savo telefono galerijos programėlėje rasite „Gyvo teksto“ (angl. „Live Text“) funkciją, kuri leis lengvai nukopijuoti tekstą.

Taip pat skaitykite:  Autorių teisės ir „ChatGPT“ – kokie iššūkiai kyla?

„Savo „iPhone“ išmaniajame atidarykite norimą nuotrauką ir paprasčiausiai palaikykite pirštą ant teksto, kurį norite nukopijuoti. Nukopijuotas tekstas atsiras jūsų iškarpinėje ir jį galėsite lengvai įklijuoti ten, kur reikalinga. „iOS 16“ operacinė sistema šią funkciją pakėlė į kitą lygį ‒ suteikė galimybę tekstą nukopijuoti ne tik iš nuotraukų, bet ir iš vaizdo įrašų. Tam, kad tai padarytumėte, turėsite atlikti beveik tokius pačius žingsnius“, ‒ pasakoja M. Vrubliauskas.

Savo telefono galerijoje pasirinkite vaizdo įrašą ir jį paleiskite. Tada, pamatę norimą tekstą, įrašą sustabdykite ir ant jo palaikykite pirštą. Tokiu būdu tekstas pasižymės ir jį galėsite nukopijuoti.

„Ši funkcija yra išmani ir gali prisitaikyti prie pažymėto teksto. Pavyzdžiui, jeigu atidarę nuotrauką palaikysite pirštą ant laiko, telefonas jums jį pasiūlys pridėti į kalendorių ir sukurti įvykį“, ‒ sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.

„Bitės Profas“ rekomenduoja šią funkciją išbandyti su įvairiais duomenimis. Pavyzdžiui, jeigu pažymėsite tekstą, kuriame yra skaičiai su valiutos simboliu, „iPhone“ telefonas, šalia kopijavimo funkcijos, šią valiutą pasiūlys konvertuoti į kitą.

„Naujesnės kartos „Samsung“ išmaniųjų naudotojai funkciją, kuri leis lengvai nukopijuoti tekstą iš nuotraukos telefone, taip pat ras tiesiog išmaniojo galerijoje. Tereikia pasirinkti norimą nuotrauką su tekstu, pirštu spustelėti ir palaikyti ant teksto ir jį nukopijuoti į iškarpinę“, ‒ pataria M. Vrubliauskas.

Jaunius Špakauskas
„Bitė Lietuva“ Korporatyvinės komunikacijos vadovas

TOP naujienos

Moksleivių mokymosi procesas gali būti daug efektyvesnis – pataria gydytojas

Jauniems žmonėms ruduo dažniausiai asocijuojasi su mokslų ar studijų pradžia. Ne paslaptis, kad šiuo laikotarpiu protinė veikla suintensyvėja, todėl norint užtikrinti efektyvų ir sunkumų...

Astrologinė prognozė balandžio 1-ajai, pirmadieniui

AVINAS. Regis, stengsitės padaryti gerą įspūdį tiek savo išvaizda, tiek išprusimu. Galbūt leisite laiką toliau nuo namų – kelionėje ar viešnagėje. O gal teks...

Rekonstruojamas dar vienas įvažiavimo į kurortą mazgas

Vakar Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus socialiniuose tinkluose pasidžiaugė vykdomai mieste darbais. „Rekonstruojamas dar vienas įvažiavimo į kurortą mazgas. S. Dariaus ir S. Girėno...

Plakta kiaušinienė bus lyg aksominė ir ypač puri – kulinarijos technologė atskleidė slaptą ingredientą

Kiaušiniai – pigus ir greitas būdas paruošti ir sočius, ir organizmui naudingus pusryčius. Todėl nenuostabu, kad plakta kiaušinienė dažnam yra vienas pirmųjų išmoktų patiekalų,...

Prasideda prekyba kėniais ir eglutėmis: kuo jie skiriasi ir kaip išsirinkti tinkamiausią?

Ne tik kalendorius, bet ir žiemiški orai rodo, kad gražiausios metų šventės jau ne už kalnų. Neatsiejamas jų simbolis yra šventiškai papuoštos žaliaskarės, kuriomis sumaniau apsipirkti norintys pirkėjai nevengia apsirūpinti iš anksto. Pasak Vaidos...

Daigintas sėklas auginantis ūkininkas: visada tikėjau, kad šį vitaminų šaltinį atras ir lietuviai

Daigai – natūralių vitaminų ir mineralų šaltinis. Įvairiausius daigus verta įtraukti į racioną, ypač pavasarį, kai organizmą po žiemos reikia papildyti naudingomis medžiagomis. Daigais kasdienę mitybą praturtinti nesunku: jais galima gardinti sumuštinius, salotas, sriubas,...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS